Boyhes, 2012 yılında Türkiye ve uluslararası pazarlara son teknolojilere uygun bakır data kablosu üretimi için kurulmuştur.

 

En son teknolojiye uygun makina parkuru ve Batı Avrupa teknik bilgi birikimine dayanmaktadır; Boyhes’te üretilen kabloların iletim parametreleri TSE, ETL ve GHMT tarafından test edilmiş ve düzenli gözetim programlarına eklenmiş olup ilgili tüm AB Direktifleri ile bütünüyle uyumludur. Kabloların yangın performansı için Avrupa Birliği Yangın Yönetmeliği (CPR) uygunluğu için AENOR laboratuarı gözetiminde çalışmalar sürdürülmektedir.

 

Aylık 12000 km data Kablo üretim kapasitesine sahip olup, Kayseri Serbest Bölge’de 30000 metrekare fabrikasında faaliyetini sürdürmektedir.

 

Üretimin tamamı, Batı Avrupa ve Kuzey Amerika teknolojilerine haiz makina parkında yapılmaktadır.

 

Üretimini gerçekleştirdiği kabloların tamamının performans, mekaniksel ve yangın testlerini gerçekleştirdiği gelişmiş test laboratuarlarına sahiptir. Kablo performansı için 2.5 GHz'e kadar yüksek frekanslı ölçüm cihazları kullanılmakta olup, alev testi için Avrupa Birliği Yangın Yönetmeliği (CPR) testleri Boyhes tesislerinde yer alan en son teknoloji cihazlar ile sürekli gerçekleştirilmektedir.

 

Boyhes tesislerinde, Kategori 5E’den Kategori 8’e tüm data kabloları uluslararası normlara tamamen uyumlu olarak üretilmektedir.

 

AR-GE ekibinin çalışmaları sayesinde, uluslararası normlar ve trendler yakından takip edilmekte, sektördeki gelişmeleri takip etmekten öte, bunlara katkı vermek adına önemli çalışmalar yapılmaktadır.

 

Boyhes üretim tesisleri, ISO 9001 ve 14001 belgeli olup, üretimin tüm aşamalarında toplam kalite yönetimi uygulanmaktadır.

 

Ülkemizde coğrafi olarak merkezi bir noktada konumlanan Boyhes, yurtiçi pazarda hızlı ve etkili Sevkiyat imkânı sağlamaktadır. Diğer taraftan Avrupa, Ortadoğu ve Asya’nın kesişim noktasında yer alması ile, tüm bu pazarlarda bulunan müşterilerine karayolu ile veya Mersin limanından deniz yolu ile hızlı ve etkili lojistik imkânları sağlamaktadır.